Strona internetowa rc-team.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. OK, akceptuję

Eze-Kote 500ml - preparat do wykończenia powierzchni balsowych i piankowych

Eze-Kote 500ml - preparat do wykończenia powierzchni balsowych i piankowych

DELUXE MATERIALS

DEBD37

Stan: Dostępny

68,88 zł

DELUXE MATERIALS - Eze-Kote 500ml - preparat do wykończenia powierzchni balsowych i piankowych

Eze-Kote 500ml - preparat do wykończenia powierzchni balsowych i piankowych. Alternatywa dla żywic epoksydowych podczas prac wykończeniowych (wykańczanie pokrycia skorupowego)- imitacja blaszanego pokrycia.

 

Będąc w trakcie budowy Spitfire Mk IX 1/4 Mick Reeves postanowił spróbować Deluxe Materials Eze-Kote, z lekką tkaniną szklaną 28g. Eze-Kot okazał się wspaniałym produktem, łatwym do zastosowania, szybko schnącym i wodo rozcieńczalnym - dzięki czemu można np:łatwo czyści pędzle pod bieżącą wodą. Wykończenie powierzchni okazało się tak dobre jak epoksydowych, ale wykonane 10 razy szybciej i pozbawione wszystkich kłopotów związanych ze stosowaniem epoksydów.

 

Oto sposób użycia Eze-Kot opisany przez Rick Godley podczas budowy modeli Spitfire 1/4 Mick Reevs-a:

 

1. Po pierwsze, nierówności w przygotowanych elementów modelu wyszpachlowałem szpachlówką Model Lite

2. Zastosowanie Eze-Kote jest znacznie prostsze, jest gotowy do użycia prosto z butelki! Zastosowałem dość grubą warstwę na gołej balsie, a pół godziny później, było suche i gotowe do szlifowania! Wyciąłem kawałek tkaniny o szerokości statecznika, starannie ułożyłem na powierzchni i delikatnie wygładziłem.Pędzlem, zaczynając od przedniej krawędzi, nałożyłem Eze-Kote i wygładziłem pędzlem.

3. Starą kartą kredytową usunąłem nadmiar Eze-Kote .

4. Zostawiłem go do wyschnięcia na godzinę, a następnie szlifowałem. Eze-Kote szlifuje się bardzo łatwo, niezapycha papieru ściernego. Nie szlifuj zbyt mocno żeby nie przetrzeć tkaniny !

5. Nałożyłem drugą warstwę Eze-Kote żywicy dla uzyskania bardzo gładkiej powierzchni.

6. Cały statecznik wykonałem w 1,5 dnia !

 

Wniosek: Deluxe Materiały Eze-Kote, jest szybkim, prostym w użyciu i rozpuszczalnym w wodzie ekwiwalentem żywicy epoksydowej, jest odporny na paliwo i przyjazny dla użytkownika .Tkanina bardzo dobrze przylega do balsy, a po skończonej pracy wszystko można umyć pod bieżącą wodą.


Oznaczenie producenta: DEBD37

Kliknij poniżej i zobacz video z modelem !

 

 

Napisz swoją recenzję

Eze-Kote 500ml - preparat do wykończenia powierzchni balsowych i piankowychEze-Kote 500ml - preparat do wykończenia powierzchni balsowych i piankowych

Preparat do wykończenia powierzchni balsowych i piankowych.

Napisz swoją recenzję